• Bu forumun amacı e-ihracat sürecinde çeşitli pazaryerlerinde ve e-ihracat aşamalarında karşınıza çıkan engelleri ve deneyimlerinizi bu platformda paylaşma imkanı vererek milli ihracat yardımlaşma ortamı oluşturmaktadır.

Amerika Usps kargoda sürekli paketlerim kayboluyor

E

elinor

Guest
Merhaba,
Usps ( Amerika’nın yerel kargo firması ) ile yolladığım bazı gönderilerim teslim edildi diye gözükürken, müşterilerim teslim almadıklarını söylüyorlar. Ben de kargoyu aramalarını söylediğimde, bana şu şekilde dönüş yapıyorlar; kargo kayıptan sorumlu değil satıcı ile görüşüp iade veya yeni ürün talep edin diyorlarmış. Böyle saçmalık görmedim.
Siz ne önerirsiniz ?

teşekkürler

wiser

Member
Yeni Üye
Tepki
2
Amerika’daki USPS Türkiye’deki PTT kargodan bin kat daha berbat. Hiçbir şekilde sorumluluk kabul etmiyorlar standard gönderiler için. Ayrıca usps kişiye bizzat teslim etmez ve evin önündeki posta kutularına atarlar, yanlış mı doğru mu atıyorlar hiç dikkat etmez görevli, ya da çalınma durumları da olabiliyor çeşitli bölgelerde. Size tavsiyem $3-5 fazla alın müşteriden sağlam iş olsun başka firmalarla çalışın.
Ayrıca böyle bir durumda da müşterilerinizin ayrıca Etsy i bizzat aramalarını söyleyin, ( Etsy nin kendi hesabından müşteriye iade( refund) yaptığı da oluyor.

Kolay gelsin